Panther XXL Scratching Post for Large Cats
The Panther XXL scratching post from RHR Quality is an upgrade of the popular Panther series, specially developed for large cat breeds. This scratching post offers with a height of 200 cm sufficient space for large cats to climb, scratch and rest.
The scratching post features two large lounge beds where your cat can lie comfortably, plus two extra large platforms to play and relax. The design is suitable for large cats like Maine Coon, Ragdoll or Norwegian Forest Cat. The scratching post is part of the PANTHERXXL collection and is available in a cream color.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Hout |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 200 cm |
| Maat | XXL |
| Productlijn | furry |
| Gewicht | 75 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0390 |
Loading reviews...
Description
Panther XXL Scratching Post for Large Cats
The Panther XXL scratching post from RHR Quality is an upgrade of the popular Panther series, specially developed for large cat breeds. This scratching post offers with a height of 200 cm sufficient space for large cats to climb, scratch and rest.
The scratching post features two large lounge beds where your cat can lie comfortably, plus two extra large platforms to play and relax. The design is suitable for large cats like Maine Coon, Ragdoll or Norwegian Forest Cat. The scratching post is part of the PANTHERXXL collection and is available in a cream color.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Hout |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 200 cm |
| Maat | XXL |
| Productlijn | furry |
| Gewicht | 75 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0390 |
Reviews
Loading reviews...