Cat Tree Maine Coon Tower Blackline Crown for large cats
The Maine Coon Tower Blackline Crown is a floor-to-ceiling cat tree specially developed for large cat breeds. This sturdy construction reaches from floor to ceiling and offers excellent scratching opportunities for your cat with its 20 cm thick Blackline sisal poles.
The cat tree features three large lying areas of 55 x 55 cm, one of which is equipped with a long natural sisal rope for extra play fun. It also includes a 45 cm large luxury hammock and a Crown hammock that forms an ideal combination of hammock and lying area. The design is suitable for large cats and is delivered tailor-made.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 285 cm x 55 cm |
| Productlijn | MCTOWER |
| Lengte | 55 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0440-F |
Loading reviews...
Description
Cat Tree Maine Coon Tower Blackline Crown for large cats
The Maine Coon Tower Blackline Crown is a floor-to-ceiling cat tree specially developed for large cat breeds. This sturdy construction reaches from floor to ceiling and offers excellent scratching opportunities for your cat with its 20 cm thick Blackline sisal poles.
The cat tree features three large lying areas of 55 x 55 cm, one of which is equipped with a long natural sisal rope for extra play fun. It also includes a 45 cm large luxury hammock and a Crown hammock that forms an ideal combination of hammock and lying area. The design is suitable for large cats and is delivered tailor-made.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 285 cm x 55 cm |
| Productlijn | MCTOWER |
| Lengte | 55 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0440-F |
Reviews
Loading reviews...