Royalty Blackline de Luxe Scratching Post for Large Cats
This scratching post from RHR Quality is a sturdy and spacious cat furniture that is specially suitable for large and heavy cat breeds. With a height of 160 cm, it offers different levels where your cat can climb, rest and scratch.
The scratching post has thick sisal poles with a diameter of 20 cm that invite scratching. There is a large de Luxe hammock and multiple resting areas, including an extra wide cat lounge of 60 cm wide. The whole has a light grey color and is part of the Royalty Blackline de Luxe collection.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 160 cm |
| Productlijn | ROYALTY |
| Gewicht | 36 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0329-LUX |
Loading reviews...
Description
Royalty Blackline de Luxe Scratching Post for Large Cats
This scratching post from RHR Quality is a sturdy and spacious cat furniture that is specially suitable for large and heavy cat breeds. With a height of 160 cm, it offers different levels where your cat can climb, rest and scratch.
The scratching post has thick sisal poles with a diameter of 20 cm that invite scratching. There is a large de Luxe hammock and multiple resting areas, including an extra wide cat lounge of 60 cm wide. The whole has a light grey color and is part of the Royalty Blackline de Luxe collection.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 160 cm |
| Productlijn | ROYALTY |
| Gewicht | 36 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0329-LUX |
Reviews
Loading reviews...