Feeding Bowl Bird Cage – Fauna Kolibrie Green
This plastic feeding bowl is specially designed for birds and fits perfectly in your bird cage. The product is made of sturdy plastic and has a convenient holder, making it easy to attach and remove for cleaning.
The feeding bowl has dimensions of 4 cm long, 6.5 cm wide and 7 cm thick, with a capacity of 90ml. The green color gives a fresh appearance. Thanks to the simple mounting system, you can quickly place and remove the bowl, which facilitates cleaning.
| Merk | Fauna |
| Type | Eetbak |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Groen |
| Afmeting | 5,5 cm cm |
| Maat | L |
| Productlijn | Accessoires |
| Dikte | 7 cm |
| Lengte | 5 cm cm |
| Kenmerk | Met houder |
| Productgroep | Eet- & drinkbakken |
| Artikelnummer | 1393 |
Loading reviews...
Description
Feeding Bowl Bird Cage – Fauna Kolibrie Green
This plastic feeding bowl is specially designed for birds and fits perfectly in your bird cage. The product is made of sturdy plastic and has a convenient holder, making it easy to attach and remove for cleaning.
The feeding bowl has dimensions of 4 cm long, 6.5 cm wide and 7 cm thick, with a capacity of 90ml. The green color gives a fresh appearance. Thanks to the simple mounting system, you can quickly place and remove the bowl, which facilitates cleaning.
Additional information
| Merk | Fauna |
| Type | Eetbak |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Groen |
| Afmeting | 5,5 cm cm |
| Maat | L |
| Productlijn | Accessoires |
| Dikte | 7 cm |
| Lengte | 5 cm cm |
| Kenmerk | Met houder |
| Productgroep | Eet- & drinkbakken |
| Artikelnummer | 1393 |
Reviews
Loading reviews...