Cat Tree Kilimandjaro de Luxe Blackline for Large Cats
The Kilimandjaro de Luxe Blackline cat tree is one of the most popular cat trees for cats. With many resting and playing areas, this cat tree meets the wishes of every cat. The sisal poles have a thickness of 12 cm, which ensures a stable and sturdy construction.
This cat tree has a large lounge resting area of 60 cm x 43 cm, a soft hammock with a diameter of 45 cm, and a large hideaway. This makes this cat tree suitable for large cats, including pedigree cats, and energetic kittens. The height of the cat tree is 200 cm, and the color is dark grey as part of the Blackline collection.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 200 cm |
| Productlijn | KILIMANDJARO |
| Gewicht | 45 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0305 |
Loading reviews...
Description
Cat Tree Kilimandjaro de Luxe Blackline for Large Cats
The Kilimandjaro de Luxe Blackline cat tree is one of the most popular cat trees for cats. With many resting and playing areas, this cat tree meets the wishes of every cat. The sisal poles have a thickness of 12 cm, which ensures a stable and sturdy construction.
This cat tree has a large lounge resting area of 60 cm x 43 cm, a soft hammock with a diameter of 45 cm, and a large hideaway. This makes this cat tree suitable for large cats, including pedigree cats, and energetic kittens. The height of the cat tree is 200 cm, and the color is dark grey as part of the Blackline collection.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 200 cm |
| Productlijn | KILIMANDJARO |
| Gewicht | 45 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0305 |
Reviews
Loading reviews...