Choose Vadigran TERRA Mouse & Dwarf Hamster and let your small rodent enjoy a delicious, natural meal. This food is specially formulated for mice and dwarf hamsters and offers Pure Wellness with a positive effect on digestion. It is a complete and balanced food that contributes to optimal health.
This meal contains added fruit, such as pineapple, papaya and raisins, which provides a tasty variety and healthy vitamins. In addition, insects (mealworms) have been added, a natural source of protein that provides extra energy and important minerals. Unique to this food are the pieces of willow wood, which contribute to optimal tooth wear. Willow wood is also used in naturopathy for its beneficial properties.
The food is suitable for mice and dwarf hamsters of all ages. It is a dry food that you provide freely, together with fresh drinking water. Store the product in a cool, dry place. The package contains 0.7 kg of food.
| Merk | Terra |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 25 cm cm x 13 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Inhoud | 0.7 kg |
| Lengte | 7.25 cm cm |
| Gewicht | 0.7 kg |
| Kenmerk | Met vitamines - Met fruit |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 393010 |
Loading reviews...
Description
Choose Vadigran TERRA Mouse & Dwarf Hamster and let your small rodent enjoy a delicious, natural meal. This food is specially formulated for mice and dwarf hamsters and offers Pure Wellness with a positive effect on digestion. It is a complete and balanced food that contributes to optimal health.
This meal contains added fruit, such as pineapple, papaya and raisins, which provides a tasty variety and healthy vitamins. In addition, insects (mealworms) have been added, a natural source of protein that provides extra energy and important minerals. Unique to this food are the pieces of willow wood, which contribute to optimal tooth wear. Willow wood is also used in naturopathy for its beneficial properties.
The food is suitable for mice and dwarf hamsters of all ages. It is a dry food that you provide freely, together with fresh drinking water. Store the product in a cool, dry place. The package contains 0.7 kg of food.
Additional information
| Merk | Terra |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 25 cm cm x 13 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Inhoud | 0.7 kg |
| Lengte | 7.25 cm cm |
| Gewicht | 0.7 kg |
| Kenmerk | Met vitamines - Met fruit |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 393010 |
Reviews
Loading reviews...