Sisal Pole Cat Tree 58x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm and a length of approximately 58 cm. You can mount the sisal pole on any cat tree from RHR Quality, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has glued sisal and an ABS interior for extra strength. The component is part of the SISAL1210001 collection and is specifically designed as a replacement part for cat trees. Your cat can scratch to its heart's content on this sisal pole, which is easy to mount on compatible cat trees.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | Sisalpalen |
| Lengte | 58 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-58x12 |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Cat Tree 58x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm and a length of approximately 58 cm. You can mount the sisal pole on any cat tree from RHR Quality, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has glued sisal and an ABS interior for extra strength. The component is part of the SISAL1210001 collection and is specifically designed as a replacement part for cat trees. Your cat can scratch to its heart's content on this sisal pole, which is easy to mount on compatible cat trees.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | Sisalpalen |
| Lengte | 58 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-58x12 |
Reviews
Loading reviews...