Vadigran Exoten Basic is a tasty and balanced food, exclusively composed of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to guarantee optimal purity, freshness, and taste. This composition meets all the needs of your bird and promotes well-being.
The food contains a mix of yellow millet, white millet, red panicum, yellow panicum, canary seed, red millet, and grit. The analytical constituents are: crude protein 13.39%, crude ash 5.60%, crude fat 4.54%, crude fiber 3.92%, calcium 1.17%, and phosphorus 0.18%. The product is supplied in a 4 kg package.
Provide freely alongside fresh drinking water. Store in a cool, dry place.
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 35 cm x 9.2 cm |
| Productlijn | Zaadmengelingen |
| Lengte | 18 cm |
| Gewicht | 4 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 282 |
Loading reviews...
Description
Vadigran Exoten Basic is a tasty and balanced food, exclusively composed of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to guarantee optimal purity, freshness, and taste. This composition meets all the needs of your bird and promotes well-being.
The food contains a mix of yellow millet, white millet, red panicum, yellow panicum, canary seed, red millet, and grit. The analytical constituents are: crude protein 13.39%, crude ash 5.60%, crude fat 4.54%, crude fiber 3.92%, calcium 1.17%, and phosphorus 0.18%. The product is supplied in a 4 kg package.
Provide freely alongside fresh drinking water. Store in a cool, dry place.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 35 cm x 9.2 cm |
| Productlijn | Zaadmengelingen |
| Lengte | 18 cm |
| Gewicht | 4 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 282 |
Reviews
Loading reviews...