Bottom panel for scratching posts from RHR Quality
This bottom panel is a spare part for scratching posts from RHR Quality. It is specifically designed for the Maine Coon Lounge, Maine Coon Tower, Royalty and Chartreux models. With this part, you can replace an existing bottom panel of your scratching post when needed.
The bottom panel has dimensions of 60 x 60 x 4 cm and is available in a cream-colored version. It is part of the BOTTOMMCL collection and is intended for cats using these specific scratching post models. Like all parts from RHR Quality, this bottom panel fits perfectly with the original construction.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 60 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | MCLOUNGE, MCTOWER, ROYALTY, CHARTREUX |
| Vorm | Vierkant |
| Dikte | 4 cm |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-BTM-TRL-C |
Loading reviews...
Description
Bottom panel for scratching posts from RHR Quality
This bottom panel is a spare part for scratching posts from RHR Quality. It is specifically designed for the Maine Coon Lounge, Maine Coon Tower, Royalty and Chartreux models. With this part, you can replace an existing bottom panel of your scratching post when needed.
The bottom panel has dimensions of 60 x 60 x 4 cm and is available in a cream-colored version. It is part of the BOTTOMMCL collection and is intended for cats using these specific scratching post models. Like all parts from RHR Quality, this bottom panel fits perfectly with the original construction.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 60 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | MCLOUNGE, MCTOWER, ROYALTY, CHARTREUX |
| Vorm | Vierkant |
| Dikte | 4 cm |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-BTM-TRL-C |
Reviews
Loading reviews...