Bottom panel for cat trees from RHR Quality
This bottom panel is a spare part for various cat trees from RHR Quality. With dimensions of 60 x 60 x 4 cm, this panel provides a sturdy base for your cat tree.
The light grey color matches different interiors and is specifically designed for the Maine Coon Lounge, Maine Coon Tower, Royalty and Chartreux cat trees. If your current cat tree component is worn out, you can easily reorder this bottom panel as a replacement.
RHR Pets specializes in cat tree components, so you can always keep your cat tree in good condition. This bottom panel is part of the BOTTOMMCL collection and is an essential component for the stability of your cat furniture.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 4 cm x 60 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | MCLOUNGE, MCTOWER, ROYALTY, CHARTREUX |
| Vorm | Vierkant |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-BTM-TRL-LG |
Loading reviews...
Description
Bottom panel for cat trees from RHR Quality
This bottom panel is a spare part for various cat trees from RHR Quality. With dimensions of 60 x 60 x 4 cm, this panel provides a sturdy base for your cat tree.
The light grey color matches different interiors and is specifically designed for the Maine Coon Lounge, Maine Coon Tower, Royalty and Chartreux cat trees. If your current cat tree component is worn out, you can easily reorder this bottom panel as a replacement.
RHR Pets specializes in cat tree components, so you can always keep your cat tree in good condition. This bottom panel is part of the BOTTOMMCL collection and is an essential component for the stability of your cat furniture.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 4 cm x 60 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | MCLOUNGE, MCTOWER, ROYALTY, CHARTREUX |
| Vorm | Vierkant |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-BTM-TRL-LG |
Reviews
Loading reviews...