Double-Sided Cat Brush With Goat Hair
This double-sided cat brush is specially designed for cat coat care. With brushes made from natural goat hair, this product offers an effective way to maintain your cat's coat.
The brush has dimensions of 21 cm long, 6 cm wide and 6,5 cm high. The natural goat hair removes dead hair, dust and dirt from the coat and helps prevent tangles. The double-sided design makes it possible to brush in different ways, depending on your cat's needs.
This cat brush is available in the color Purple and is a practical tool for the daily care of your cat. The product is suitable for cats of different breeds and coat types.
| Merk | Vadigran |
| Type | Borstel |
| Materiaal | Natuurlijk |
| Kleur | Paars |
| Afmeting | 6.5 cm x 6 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Lengte | 21 cm |
| Productgroep | Vachtverzorging |
| Artikelnummer | 14775 |
Loading reviews...
Description
Double-Sided Cat Brush With Goat Hair
This double-sided cat brush is specially designed for cat coat care. With brushes made from natural goat hair, this product offers an effective way to maintain your cat's coat.
The brush has dimensions of 21 cm long, 6 cm wide and 6,5 cm high. The natural goat hair removes dead hair, dust and dirt from the coat and helps prevent tangles. The double-sided design makes it possible to brush in different ways, depending on your cat's needs.
This cat brush is available in the color Purple and is a practical tool for the daily care of your cat. The product is suitable for cats of different breeds and coat types.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Borstel |
| Materiaal | Natuurlijk |
| Kleur | Paars |
| Afmeting | 6.5 cm x 6 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Lengte | 21 cm |
| Productgroep | Vachtverzorging |
| Artikelnummer | 14775 |
Reviews
Loading reviews...