Almo Nature Daily Wet Food for Cats
This cat food from Almo Nature is a wet food in the form of pâté, specially developed for cats. It is a complete food that contains all the essential nutrients your cat needs. The package has a content of 400 grams, making it ideal for daily use.
The food is grain-free and suitable for adult cats. The dimensions of the package are 7,5 cm cm long, 7,5 cm cm wide and 10,9 cm cm high. The gross weight is 0.475 kg per piece. This product is part of the Almo Nature Daily line and is delivered in a minimum order quantity of 24 pieces.
| Merk | Almo Nature |
| Afmeting | 10.9 cm x 7.5 cm |
| Productlijn | Natvoer |
| Inhoud | 0.4 kg |
| Lengte | 7.5 cm |
| Gewicht | 0.4 kg |
| Kenmerk | Graanvrij |
| Levensfase | Volwassen |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | A160 |
Loading reviews...
Description
Almo Nature Daily Wet Food for Cats
This cat food from Almo Nature is a wet food in the form of pâté, specially developed for cats. It is a complete food that contains all the essential nutrients your cat needs. The package has a content of 400 grams, making it ideal for daily use.
The food is grain-free and suitable for adult cats. The dimensions of the package are 7,5 cm cm long, 7,5 cm cm wide and 10,9 cm cm high. The gross weight is 0.475 kg per piece. This product is part of the Almo Nature Daily line and is delivered in a minimum order quantity of 24 pieces.
Additional information
| Merk | Almo Nature |
| Afmeting | 10.9 cm x 7.5 cm |
| Productlijn | Natvoer |
| Inhoud | 0.4 kg |
| Lengte | 7.5 cm |
| Gewicht | 0.4 kg |
| Kenmerk | Graanvrij |
| Levensfase | Volwassen |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | A160 |
Reviews
Loading reviews...