Scratching Post Furry Bengal 120 cm – RHR Quality Crème
This scratching post Furry Bengal from RHR Quality is a design furniture piece specially for cats. With a height of 120 cm, it offers a nice place to scratch and rest. The fabric has longer hairs, making it extra soft and comfortable to lie in.
The product has a wood look and belongs to the FURRYBENGAL collection. Suitable for various cat breeds such as Birman, British Shorthair, Devon Rex, Egyptian Mau, European Shorthair, Maine Coon, Norwegian Forest Cat, Ragamuffin, Ragdoll and Savannah Cat. Ideal for kittens, adult cats and older cats, and can be used by one or two cats.
| Merk | RHR |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 120 cm |
| Productlijn | furry |
| Gewicht | 11 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0398 |
Loading reviews...
Description
Scratching Post Furry Bengal 120 cm – RHR Quality Crème
This scratching post Furry Bengal from RHR Quality is a design furniture piece specially for cats. With a height of 120 cm, it offers a nice place to scratch and rest. The fabric has longer hairs, making it extra soft and comfortable to lie in.
The product has a wood look and belongs to the FURRYBENGAL collection. Suitable for various cat breeds such as Birman, British Shorthair, Devon Rex, Egyptian Mau, European Shorthair, Maine Coon, Norwegian Forest Cat, Ragamuffin, Ragdoll and Savannah Cat. Ideal for kittens, adult cats and older cats, and can be used by one or two cats.
Additional information
| Merk | RHR |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 120 cm |
| Productlijn | furry |
| Gewicht | 11 kg |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0398 |
Reviews
Loading reviews...