Maine Coon Lounge Scratching Post for Large Cats
This scratching post from the Blackline series by RHR Quality is particularly sturdy with its height of 120 cm and thick 20 cm sisal poles. This makes it suitable for large and heavy cat breeds such as Maine Coon, Norwegian Forest Cat, and Ragdoll.
The modern scratching post has a compact design that makes it easy to place and extremely stable. On top, there is an exceptionally large resting area of 60 cm by 43 cm, where your cat can stretch out completely. The light grey color fits into various interiors.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 120 cm x 43 cm |
| Productlijn | MCLOUNGE |
| Dikte | 20 cm |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0022 |
Loading reviews...
Description
Maine Coon Lounge Scratching Post for Large Cats
This scratching post from the Blackline series by RHR Quality is particularly sturdy with its height of 120 cm and thick 20 cm sisal poles. This makes it suitable for large and heavy cat breeds such as Maine Coon, Norwegian Forest Cat, and Ragdoll.
The modern scratching post has a compact design that makes it easy to place and extremely stable. On top, there is an exceptionally large resting area of 60 cm by 43 cm, where your cat can stretch out completely. The light grey color fits into various interiors.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 120 cm x 43 cm |
| Productlijn | MCLOUNGE |
| Dikte | 20 cm |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0022 |
Reviews
Loading reviews...