Maine Coon Sleeper Crown Blackline Scratching Post for Large Cats
This scratching post is made for large cat breeds like Maine Coon, Norwegian Forest Cat and other heavy cats. The design provides a stable and comfortable place to scratch, sleep and play.
The scratching post has a height of 160 cm and features thick sisal poles of 20 cm for sturdy scratching. The Luxe Crown is a combination of a standard resting area and a hammock, complemented by a large round resting area of 60 cm diameter. From the seat at approximately 1.5 meters high, your cat can keep an overview. The play rope made of natural sisal completes the whole.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 160 cm |
| Productlijn | MCSLEEPER |
| Diameter | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0060-CROWN |
Loading reviews...
Description
Maine Coon Sleeper Crown Blackline Scratching Post for Large Cats
This scratching post is made for large cat breeds like Maine Coon, Norwegian Forest Cat and other heavy cats. The design provides a stable and comfortable place to scratch, sleep and play.
The scratching post has a height of 160 cm and features thick sisal poles of 20 cm for sturdy scratching. The Luxe Crown is a combination of a standard resting area and a hammock, complemented by a large round resting area of 60 cm diameter. From the seat at approximately 1.5 meters high, your cat can keep an overview. The play rope made of natural sisal completes the whole.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpalen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 160 cm |
| Productlijn | MCSLEEPER |
| Diameter | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR0060-CROWN |
Reviews
Loading reviews...