Your sweet chinchilla will do a happy dance when you pour this complete food for chinchillas into their food bowl. The Tasty brand is the No. 1 chinchilla food mix for a long, healthy and happy life of small animals. This high-quality and complete meal is rich in nutrients and helps keep their little bodies in top condition so they can play all day.
The food has been thoroughly tested, is 100% complete and 100% delicious. It contains vegetable by-products and vegetables. It is suitable for chinchillas of all ages. The package has a net weight of 0.9 kg and a gross weight of 0.958 kg. The dimensions are 25 cm high, 13 cm wide and 7.25 cm long.
Provide freely together with clean drinking water. Store in a cool, dry place.
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 25 cm cm x 13 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Inhoud | 0.9 kg |
| Lengte | 7.25 cm cm |
| Gewicht | 0.9 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 379010 |
Loading reviews...
Description
Your sweet chinchilla will do a happy dance when you pour this complete food for chinchillas into their food bowl. The Tasty brand is the No. 1 chinchilla food mix for a long, healthy and happy life of small animals. This high-quality and complete meal is rich in nutrients and helps keep their little bodies in top condition so they can play all day.
The food has been thoroughly tested, is 100% complete and 100% delicious. It contains vegetable by-products and vegetables. It is suitable for chinchillas of all ages. The package has a net weight of 0.9 kg and a gross weight of 0.958 kg. The dimensions are 25 cm high, 13 cm wide and 7.25 cm long.
Provide freely together with clean drinking water. Store in a cool, dry place.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 25 cm cm x 13 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Inhoud | 0.9 kg |
| Lengte | 7.25 cm cm |
| Gewicht | 0.9 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 379010 |
Reviews
Loading reviews...