Lounging Area Cat Tree Cream – Replace or expand your cat tree
This lounging area is a cat tree component specifically for cats. It is a cream-colored lounging area with included cushion that you can use to replace or expand your existing cat tree.
The lounging area has dimensions of 60 cm by 43 cm and is approximately 16 cm high. The component has one screw hole (M8/M10) for attachment and is compatible with most cat trees from RHR Pets. This makes it a practical solution if you want to renew a specific part of your cat tree or provide your cat with additional lounging space.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 16 cm x 43 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | KILIMANDJARO, MCLOUNGE, MCLRETREAT, PANTHER, RCP, ROYALTY, ROYALTYRETREAT |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-LBL-P-1-C |
Loading reviews...
Description
Lounging Area Cat Tree Cream – Replace or expand your cat tree
This lounging area is a cat tree component specifically for cats. It is a cream-colored lounging area with included cushion that you can use to replace or expand your existing cat tree.
The lounging area has dimensions of 60 cm by 43 cm and is approximately 16 cm high. The component has one screw hole (M8/M10) for attachment and is compatible with most cat trees from RHR Pets. This makes it a practical solution if you want to renew a specific part of your cat tree or provide your cat with additional lounging space.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 16 cm x 43 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | KILIMANDJARO, MCLOUNGE, MCLRETREAT, PANTHER, RCP, ROYALTY, ROYALTYRETREAT |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-LBL-P-1-C |
Reviews
Loading reviews...