Almo Nature Daily Sterilised dry food for sterilised cats
This cat food from Almo Nature is specially developed for sterilised cats. It is a dry food with chicken as main ingredient, providing complete nutrition for daily use. The packaging has a weight of 1.2 kg and dimensions of 34 cm high, 19 cm wide and 8 cm long.
The food is suitable for cats that have been sterilised and helps maintain a healthy weight. It contains all necessary nutrients for balanced nutrition. Almo Nature is known for quality pet products.
| Merk | Almo Nature |
| Afmeting | 34 cm x 19 cm |
| Productlijn | Droogvoer |
| Lengte | 8 cm |
| Gewicht | 1.2 kg |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | A6823 |
Loading reviews...
Description
Almo Nature Daily Sterilised dry food for sterilised cats
This cat food from Almo Nature is specially developed for sterilised cats. It is a dry food with chicken as main ingredient, providing complete nutrition for daily use. The packaging has a weight of 1.2 kg and dimensions of 34 cm high, 19 cm wide and 8 cm long.
The food is suitable for cats that have been sterilised and helps maintain a healthy weight. It contains all necessary nutrients for balanced nutrition. Almo Nature is known for quality pet products.
Additional information
| Merk | Almo Nature |
| Afmeting | 34 cm x 19 cm |
| Productlijn | Droogvoer |
| Lengte | 8 cm |
| Gewicht | 1.2 kg |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | A6823 |
Reviews
Loading reviews...