Lounge Cat Tree Component Dark Grey for Devon Rex
This is a cat tree component specially designed for the Devon Rex cat tree from RHR Quality. It concerns a large lounge lying area that includes a cushion, ideal as a replacement part or as an extension of your existing cat tree.
The component has dimensions of 60 cm by 43 cm and is approximately 16 cm high. There are two screw holes (M8/M10) present for easy assembly. The product is part of the REXSEAT collection and has a dark grey color.
This lounge component offers your cat a comfortable lying area and is part of the Devon Rex cat tree system. You can use this component to repair or expand your cat tree according to your needs.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 16 cm x 43 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | DEVONREX |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-LBREX-DG |
Loading reviews...
Description
Lounge Cat Tree Component Dark Grey for Devon Rex
This is a cat tree component specially designed for the Devon Rex cat tree from RHR Quality. It concerns a large lounge lying area that includes a cushion, ideal as a replacement part or as an extension of your existing cat tree.
The component has dimensions of 60 cm by 43 cm and is approximately 16 cm high. There are two screw holes (M8/M10) present for easy assembly. The product is part of the REXSEAT collection and has a dark grey color.
This lounge component offers your cat a comfortable lying area and is part of the Devon Rex cat tree system. You can use this component to repair or expand your cat tree according to your needs.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 16 cm x 43 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | DEVONREX |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-LBREX-DG |
Reviews
Loading reviews...