The Esve Feeststicks in orange are specially developed for rabbits and rodents. These natural snacks are the perfect addition to reward your pet and at the same time provide an ideal activity to improve emotional health. The sticks have an attractive orange color and are made from natural ingredients.
Each stick weighs 0.15 kg and has dimensions of 21 cm high, 7 cm long, and 12 cm wide. The product is supplied in a 175-gram package. The snacks are intended as a supplement to daily nutrition and should not exceed 25% of daily intake. Ensure a good basic diet, such as Vadigran TERRA, for optimal health of your pet.
These party sticks are suitable for all rabbits and rodents. They are easy to hold and offer a fun and tasty way to pamper your pet. Use them during training or just as an extra treat in between.
| Merk | Esve |
| Type | Snacks & beloningen |
| Kleur | Oranje |
| Afmeting | 21 cm cm x 12 cm cm |
| Productlijn | Sticks |
| Inhoud | 0.15 kg |
| Lengte | 7 cm cm |
| Gewicht | 0.15 kg |
| Voedingtype | Snack |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 8490 |
Loading reviews...
Description
The Esve Feeststicks in orange are specially developed for rabbits and rodents. These natural snacks are the perfect addition to reward your pet and at the same time provide an ideal activity to improve emotional health. The sticks have an attractive orange color and are made from natural ingredients.
Each stick weighs 0.15 kg and has dimensions of 21 cm high, 7 cm long, and 12 cm wide. The product is supplied in a 175-gram package. The snacks are intended as a supplement to daily nutrition and should not exceed 25% of daily intake. Ensure a good basic diet, such as Vadigran TERRA, for optimal health of your pet.
These party sticks are suitable for all rabbits and rodents. They are easy to hold and offer a fun and tasty way to pamper your pet. Use them during training or just as an extra treat in between.
Additional information
| Merk | Esve |
| Type | Snacks & beloningen |
| Kleur | Oranje |
| Afmeting | 21 cm cm x 12 cm cm |
| Productlijn | Sticks |
| Inhoud | 0.15 kg |
| Lengte | 7 cm cm |
| Gewicht | 0.15 kg |
| Voedingtype | Snack |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 8490 |
Reviews
Loading reviews...