Your dear hamster will do a happy dance when you pour this complete hamster food into their bowl. The Tasty brand is the No. 1 hamster food mix for a long, healthy and happy life of small animals. This high-quality and complete meal is rich in nutrients and helps keep their little bodies in top condition so they can play all day.
Tasty Hamster is a complete dry food specially formulated for hamsters. It contains a mix of vegetable by-products, grains, seeds and nuts. The food is suitable for all ages and comes in a package of 15 kg. It is thoroughly tested, 100% complete and 100% delicious.
Provide the food freely together with clean drinking water. Store it dry and cool. This maintains optimal quality and allows your hamster to enjoy a healthy and balanced diet.
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Materiaal | Plantaardig |
| Afmeting | 70 cm cm x 40 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Inhoud | 15 kg |
| Lengte | 14 cm cm |
| Gewicht | 15 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 380200 |
Loading reviews...
Description
Your dear hamster will do a happy dance when you pour this complete hamster food into their bowl. The Tasty brand is the No. 1 hamster food mix for a long, healthy and happy life of small animals. This high-quality and complete meal is rich in nutrients and helps keep their little bodies in top condition so they can play all day.
Tasty Hamster is a complete dry food specially formulated for hamsters. It contains a mix of vegetable by-products, grains, seeds and nuts. The food is suitable for all ages and comes in a package of 15 kg. It is thoroughly tested, 100% complete and 100% delicious.
Provide the food freely together with clean drinking water. Store it dry and cool. This maintains optimal quality and allows your hamster to enjoy a healthy and balanced diet.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Materiaal | Plantaardig |
| Afmeting | 70 cm cm x 40 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Inhoud | 15 kg |
| Lengte | 14 cm cm |
| Gewicht | 15 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 380200 |
Reviews
Loading reviews...