Coconut Bird Food for Wild Garden Birds
This coconut filled with bird food is an ideal extra energy source for wild garden birds during cold days. It attracts a wide variety of wild birds and is ready to use. You can easily attach it to a tree, hook, or feeding table.
The coconut is biodegradable and compostable, and handmade in Europe. The dimensions are 11 cm cm high, 10 cm cm long, and 10 cm cm wide, with a weight of 350 g. The ingredients are grains, fat, minerals, and seeds. Store the product cool and dry.
| Merk | Emma's Garden |
| Type | Voeding |
| Materiaal | Kokosnoot |
| Afmeting | 11 cm x 10 cm |
| Productlijn | Aanvullend voer |
| Lengte | 10 cm |
| Gewicht | 350 g |
| Eigenschap | Composteerbaar |
| Voedingtype | Aanvullend |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 19243 |
Loading reviews...
Description
Coconut Bird Food for Wild Garden Birds
This coconut filled with bird food is an ideal extra energy source for wild garden birds during cold days. It attracts a wide variety of wild birds and is ready to use. You can easily attach it to a tree, hook, or feeding table.
The coconut is biodegradable and compostable, and handmade in Europe. The dimensions are 11 cm cm high, 10 cm cm long, and 10 cm cm wide, with a weight of 350 g. The ingredients are grains, fat, minerals, and seeds. Store the product cool and dry.
Additional information
| Merk | Emma's Garden |
| Type | Voeding |
| Materiaal | Kokosnoot |
| Afmeting | 11 cm x 10 cm |
| Productlijn | Aanvullend voer |
| Lengte | 10 cm |
| Gewicht | 350 g |
| Eigenschap | Composteerbaar |
| Voedingtype | Aanvullend |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 19243 |
Reviews
Loading reviews...