Lounge Lying Area Cat Tree Component for Devon Rex
This is a cat tree component in the form of a lounge lying area, specifically designed for the Devon Rex cat tree from RHR Quality. The component is light grey in color and part of the REXSEAT collection. You can use this lying bed as a replacement part or as an extension for your existing cat tree.
The lounge lying area measures 60 cm by 43 cm and is approximately 16 cm high. The component comes with a cushion and has two screw holes (M8/M10) for easy installation. This allows you to securely attach the lying bed to your cat tree. The product is intended for cats and provides a comfortable lying area within their cat tree environment.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 16 cm x 43 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-LBREX-LG |
Loading reviews...
Description
Lounge Lying Area Cat Tree Component for Devon Rex
This is a cat tree component in the form of a lounge lying area, specifically designed for the Devon Rex cat tree from RHR Quality. The component is light grey in color and part of the REXSEAT collection. You can use this lying bed as a replacement part or as an extension for your existing cat tree.
The lounge lying area measures 60 cm by 43 cm and is approximately 16 cm high. The component comes with a cushion and has two screw holes (M8/M10) for easy installation. This allows you to securely attach the lying bed to your cat tree. The product is intended for cats and provides a comfortable lying area within their cat tree environment.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 16 cm x 43 cm |
| Onderdeel | Ligplaats |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-LBREX-LG |
Reviews
Loading reviews...