Playhouse Cushion for Scratching Post Parts
This playhouse cushion is a cream-colored part specifically designed for cats who enjoy having a hiding spot. It is a spare part that you can reorder to replace a worn or damaged part of your scratching post.
The cushion measures 52 x 37 x 30 cm and is suitable for scratching posts from the Kilimandjaro and Catdream collections. As a scratching post part, it provides your cat with a comfortable and sheltered place to play or rest. You can easily mount this part on your existing scratching post.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 30 cm x 37 cm |
| Onderdeel | Speelhuis |
| Productlijn | CATDREAM, KILIMANDJARO |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 52 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-P-DRM-C |
Loading reviews...
Description
Playhouse Cushion for Scratching Post Parts
This playhouse cushion is a cream-colored part specifically designed for cats who enjoy having a hiding spot. It is a spare part that you can reorder to replace a worn or damaged part of your scratching post.
The cushion measures 52 x 37 x 30 cm and is suitable for scratching posts from the Kilimandjaro and Catdream collections. As a scratching post part, it provides your cat with a comfortable and sheltered place to play or rest. You can easily mount this part on your existing scratching post.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 30 cm x 37 cm |
| Onderdeel | Speelhuis |
| Productlijn | CATDREAM, KILIMANDJARO |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 52 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-P-DRM-C |
Reviews
Loading reviews...