Playhouse Scratching Post Part for Cats
This playhouse or hideaway is a scratching post part specially designed for cats. It comes with a cushion included and is intended as a spare part to replace existing scratching post components. The product is suitable for indoor cats and fits scratching posts from the Devon Rex & Maine Coon Fantasy collection by RHR Quality.
The playhouse has dimensions of 40 x 40 x 30 centimeters and is finished in a dark grey color. It is part of the PLAYHREX collection and is a practical solution for maintaining and renewing your scratching post. You can easily reorder this part when needed.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 30 cm x 40 cm |
| Onderdeel | Speelhuis |
| Productlijn | DEVONREX |
| Vorm | Vierkant |
| Lengte | 40 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-PLAYH-DG |
Loading reviews...
Description
Playhouse Scratching Post Part for Cats
This playhouse or hideaway is a scratching post part specially designed for cats. It comes with a cushion included and is intended as a spare part to replace existing scratching post components. The product is suitable for indoor cats and fits scratching posts from the Devon Rex & Maine Coon Fantasy collection by RHR Quality.
The playhouse has dimensions of 40 x 40 x 30 centimeters and is finished in a dark grey color. It is part of the PLAYHREX collection and is a practical solution for maintaining and renewing your scratching post. You can easily reorder this part when needed.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 30 cm x 40 cm |
| Onderdeel | Speelhuis |
| Productlijn | DEVONREX |
| Vorm | Vierkant |
| Lengte | 40 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-PLAYH-DG |
Reviews
Loading reviews...