Playhouse Cat Tree Component for Birman Citadel
This playhouse or hideaway in dark grey is a cat tree component specially designed for the Birman Citadel cat tree from RHR Quality. It provides your cat with a comfortable and sheltered place to rest or play, ideal for indoor cats in need of their own corner.
The playhouse measures 55 x 35 x 25 cm and comes with a matching cushion for extra comfort. As part of the PLAYHCITADEL-BOVEN collection, this is a replaceable component that you can order separately to renew an existing part of your cat tree. It fits perfectly on the Birman Citadel cat tree and helps you extend the lifespan of your cat play equipment by replacing worn parts.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 25 cm x 35 cm |
| Onderdeel | Speelhuis |
| Productlijn | BIRMANCITADEL |
| Lengte | 55 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-PLAYH-BCT-UP-DG-1 |
Loading reviews...
Description
Playhouse Cat Tree Component for Birman Citadel
This playhouse or hideaway in dark grey is a cat tree component specially designed for the Birman Citadel cat tree from RHR Quality. It provides your cat with a comfortable and sheltered place to rest or play, ideal for indoor cats in need of their own corner.
The playhouse measures 55 x 35 x 25 cm and comes with a matching cushion for extra comfort. As part of the PLAYHCITADEL-BOVEN collection, this is a replaceable component that you can order separately to renew an existing part of your cat tree. It fits perfectly on the Birman Citadel cat tree and helps you extend the lifespan of your cat play equipment by replacing worn parts.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 25 cm x 35 cm |
| Onderdeel | Speelhuis |
| Productlijn | BIRMANCITADEL |
| Lengte | 55 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-PLAYH-BCT-UP-DG-1 |
Reviews
Loading reviews...