Travel bottle for dog with drinking bowl
This travel bottle is a convenient two-part drinking system for your dog. It consists of a water bottle with an attached, portable bowl that you can unfold and fill with water. This allows your dog to drink anytime and anywhere, which is ideal during walks, car rides, or other outings.
The bottle has a capacity of 500ml and is made of plastic. The dimensions are 23.8 cm long, 7.5 cm wide, and 7.3 cm thick. The system is foldable and leak-proof, making it easy to carry. The water release can be controlled so that no water is wasted and your dog can drink all the time.
| Merk | Vadigran |
| Type | Drinkfles |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Blauw |
| Afmeting | 7.5 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Dikte | 7.3 cm |
| Inhoud | 500 ml |
| Lengte | 23.8 cm |
| Kenmerk | Vouwbaar - Voor onderweg |
| Productgroep | Eet- & drinkbakken |
| Artikelnummer | 13443 |
Loading reviews...
Description
Travel bottle for dog with drinking bowl
This travel bottle is a convenient two-part drinking system for your dog. It consists of a water bottle with an attached, portable bowl that you can unfold and fill with water. This allows your dog to drink anytime and anywhere, which is ideal during walks, car rides, or other outings.
The bottle has a capacity of 500ml and is made of plastic. The dimensions are 23.8 cm long, 7.5 cm wide, and 7.3 cm thick. The system is foldable and leak-proof, making it easy to carry. The water release can be controlled so that no water is wasted and your dog can drink all the time.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Drinkfles |
| Materiaal | Plastiek |
| Kleur | Blauw |
| Afmeting | 7.5 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Dikte | 7.3 cm |
| Inhoud | 500 ml |
| Lengte | 23.8 cm |
| Kenmerk | Vouwbaar - Voor onderweg |
| Productgroep | Eet- & drinkbakken |
| Artikelnummer | 13443 |
Reviews
Loading reviews...