Back panel for scratching barrel and cat tree
This back panel is a spare part for the Comfort scratching barrel, the Cat Tower Box cat tree and the Maine Coon Tower Box Comfort from RHR Pets. The part has a cream-coloured finish and measures 87 by 50 centimetres.
With this cat tree part you can easily replace a damaged or worn back panel. It fits the mentioned models and helps make your scratching barrel or cat tree fully functional again. RHR Pets offers various parts for maintaining your cat furniture.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 50 cm |
| Onderdeel | Plateau |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 87 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | SCRATCH-A-CTB-C |
Loading reviews...
Description
Back panel for scratching barrel and cat tree
This back panel is a spare part for the Comfort scratching barrel, the Cat Tower Box cat tree and the Maine Coon Tower Box Comfort from RHR Pets. The part has a cream-coloured finish and measures 87 by 50 centimetres.
With this cat tree part you can easily replace a damaged or worn back panel. It fits the mentioned models and helps make your scratching barrel or cat tree fully functional again. RHR Pets offers various parts for maintaining your cat furniture.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Kleur | Creme |
| Afmeting | 50 cm |
| Onderdeel | Plateau |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Vorm | Rechthoekig |
| Lengte | 87 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | SCRATCH-A-CTB-C |
Reviews
Loading reviews...