Middle panel for scratching barrel and cat scratching post parts
This middle panel is a spare part for the Comfort scratching barrel, the Cat Tower Box scratching post and the Maine Coon Tower Box Comfort. With dimensions of 57 x 45 cm and in the colour light grey, this part fits perfectly with the original construction.
The part is part of the SPAREBARCOMFORT0101 collection and is intended for replacing or expanding your existing cat scratching post or scratching barrel. You can easily replace parts without having to renew the entire scratching post.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 45 cm |
| Onderdeel | Krabton |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Lengte | 57 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | SCRATCH-MP-CTB-LG |
Loading reviews...
Description
Middle panel for scratching barrel and cat scratching post parts
This middle panel is a spare part for the Comfort scratching barrel, the Cat Tower Box scratching post and the Maine Coon Tower Box Comfort. With dimensions of 57 x 45 cm and in the colour light grey, this part fits perfectly with the original construction.
The part is part of the SPAREBARCOMFORT0101 collection and is intended for replacing or expanding your existing cat scratching post or scratching barrel. You can easily replace parts without having to renew the entire scratching post.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Textiel |
| Kleur | Lichtgrijs |
| Afmeting | 45 cm |
| Onderdeel | Krabton |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Lengte | 57 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | SCRATCH-MP-CTB-LG |
Reviews
Loading reviews...