Sisal Pole Cat Tree 10x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm and is approximately 10 cm long. You can mount the sisal pole on any cat tree from RHR Quality, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has glued sisal and an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1210001 collection and is suitable for replacing or expanding existing cat trees. It is an essential component for cats that like to scratch, allowing them to express their natural behavior.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | KILIMANDJARO |
| Lengte | 10 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-10x12 |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Cat Tree 10x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm and is approximately 10 cm long. You can mount the sisal pole on any cat tree from RHR Quality, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has glued sisal and an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1210001 collection and is suitable for replacing or expanding existing cat trees. It is an essential component for cats that like to scratch, allowing them to express their natural behavior.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | KILIMANDJARO |
| Lengte | 10 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-10x12 |
Reviews
Loading reviews...