Sisal Pole Cat Tree Component 20x15 cm Cream
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality, specially designed for cats. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, allowing you to easily mount it on any RHR Pets cat tree, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has a diameter of 15 cm and a length of approximately 20 cm. The sisal is glued onto the pole and has an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1510001 collection and is suitable for cats that love to scratch. You can use this sisal pole to maintain or replace your existing cat tree, so your cat can enjoy its cat tree for a long time.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | DEVONREX |
| Lengte | 20 cm |
| Diameter | 15 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-20x15 |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Cat Tree Component 20x15 cm Cream
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality, specially designed for cats. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, allowing you to easily mount it on any RHR Pets cat tree, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has a diameter of 15 cm and a length of approximately 20 cm. The sisal is glued onto the pole and has an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1510001 collection and is suitable for cats that love to scratch. You can use this sisal pole to maintain or replace your existing cat tree, so your cat can enjoy its cat tree for a long time.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | DEVONREX |
| Lengte | 20 cm |
| Diameter | 15 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-20x15 |
Reviews
Loading reviews...