Sisal Pole Cat Tree 25x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm and a length of approximately 25 cm. You can mount the sisal pole on any cat tree from RHR Quality, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has glued sisal and an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1210001 collection and PANTHER product line. It is designed as a replacement part for cat trees, so your cat can continue scratching on a sturdy sisal pole.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | PANTHER |
| Lengte | 25 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-25x12 |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Cat Tree 25x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm and a length of approximately 25 cm. You can mount the sisal pole on any cat tree from RHR Quality, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal pole has glued sisal and an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1210001 collection and PANTHER product line. It is designed as a replacement part for cat trees, so your cat can continue scratching on a sturdy sisal pole.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | PANTHER |
| Lengte | 25 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-25x12 |
Reviews
Loading reviews...