Sisal Pole Cat Tree 40x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm, and is approximately 40 cm long. You can mount the sisal pole on any RHR Pets cat tree, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal is glued onto the sisal pole and has an ABS interior for extra strength. This component is suitable for various product lines such as CATDREAM, CATRELAX, CORNERCOON, KILIMANDJARO, PANTHER, and PENTHOUSE. It is part of the SISAL1210001 collection and has color code 1000.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | CATDREAM, CATRELAX, CORNERCOON, KILIMANDJARO, PANTHER, PENTHOUSE |
| Lengte | 40 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-40x12 |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Cat Tree 40x12 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality. This sisal pole has 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top, a diameter of 12 cm, and is approximately 40 cm long. You can mount the sisal pole on any RHR Pets cat tree, provided the original has the same thickness and screw size.
The sisal is glued onto the sisal pole and has an ABS interior for extra strength. This component is suitable for various product lines such as CATDREAM, CATRELAX, CORNERCOON, KILIMANDJARO, PANTHER, and PENTHOUSE. It is part of the SISAL1210001 collection and has color code 1000.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | CATDREAM, CATRELAX, CORNERCOON, KILIMANDJARO, PANTHER, PENTHOUSE |
| Lengte | 40 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-40x12 |
Reviews
Loading reviews...