Sisal Pole Scratching Post Component 41.5x12 cm Blackline
This sisal pole is a replacement component for scratching posts from RHR Quality. It is specially designed for cats that love to scratch and helps your scratching post last longer. The pole has a black color called Blackline.
The sisal pole measures approximately 41.5 cm in length and has a diameter of 12 cm. There is an M8 screw hole at both the top and bottom, allowing you to easily mount it on existing scratching posts from RHR Pets, provided they have the same thickness and screw size. The sisal is firmly glued onto the pole and has an interior made of ABS material for extra strength and durability.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Zwart |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | CORNERCOON |
| Lengte | 41.5 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-41.5x12-BL |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Scratching Post Component 41.5x12 cm Blackline
This sisal pole is a replacement component for scratching posts from RHR Quality. It is specially designed for cats that love to scratch and helps your scratching post last longer. The pole has a black color called Blackline.
The sisal pole measures approximately 41.5 cm in length and has a diameter of 12 cm. There is an M8 screw hole at both the top and bottom, allowing you to easily mount it on existing scratching posts from RHR Pets, provided they have the same thickness and screw size. The sisal is firmly glued onto the pole and has an interior made of ABS material for extra strength and durability.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Zwart |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | CORNERCOON |
| Lengte | 41.5 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-41.5x12-BL |
Reviews
Loading reviews...