Sisal Pole Scratching Post Component 52x15 cm Blackline
This sisal pole is a replacement component for scratching posts from RHR Quality. The component has a black color (Blackline) and is specially developed for cats that enjoy scratching. The sisal pole is glued onto a sturdy ABS interior for extra strength and durability.
The sisal pole has a length of 52 cm and a diameter of 15 cm. At both the top and bottom there is an M8 screw hole, allowing you to easily install it on any scratching post from RHR Quality with the same thickness and screw size. This makes it possible to replace worn components, so your cat can continue to enjoy its scratching post for a long time.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Zwart |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | DEVONREX |
| Lengte | 52 cm |
| Diameter | 15 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-52x15-BL |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Scratching Post Component 52x15 cm Blackline
This sisal pole is a replacement component for scratching posts from RHR Quality. The component has a black color (Blackline) and is specially developed for cats that enjoy scratching. The sisal pole is glued onto a sturdy ABS interior for extra strength and durability.
The sisal pole has a length of 52 cm and a diameter of 15 cm. At both the top and bottom there is an M8 screw hole, allowing you to easily install it on any scratching post from RHR Quality with the same thickness and screw size. This makes it possible to replace worn components, so your cat can continue to enjoy its scratching post for a long time.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Zwart |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | DEVONREX |
| Lengte | 52 cm |
| Diameter | 15 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-52x15-BL |
Reviews
Loading reviews...