Sisal Pole Scratching Post Component 58x12 cm Blackline
This sisal pole is a replacement component for scratching posts from RHR Quality. The component has a Blackline color and is specially developed for cats that like to scratch. The sisal pole is glued and has an ABS interior for extra strength.
The sisal pole has a length of 58 cm and a diameter of 12 cm. At the bottom and top there is an M8 screw hole for easy mounting. You can mount this sisal pole on any scratching post from RHR Pets, provided the original has the same thickness and screw size. The component is part of the SISAL1220001 collection.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Zwart |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | Sisalpalen |
| Lengte | 58 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-58x12-BL |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Scratching Post Component 58x12 cm Blackline
This sisal pole is a replacement component for scratching posts from RHR Quality. The component has a Blackline color and is specially developed for cats that like to scratch. The sisal pole is glued and has an ABS interior for extra strength.
The sisal pole has a length of 58 cm and a diameter of 12 cm. At the bottom and top there is an M8 screw hole for easy mounting. You can mount this sisal pole on any scratching post from RHR Pets, provided the original has the same thickness and screw size. The component is part of the SISAL1220001 collection.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Zwart |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | Sisalpalen |
| Lengte | 58 cm |
| Diameter | 12 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-58x12-BL |
Reviews
Loading reviews...