Sisal Pole Cat Tree 59x15 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality, specially designed as a replacement part for cat trees. The sisal pole has a diameter of 15 cm and a length of approximately 59 cm, with 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top for easy installation.
You can mount this sisal pole on any RHR Pets cat tree, provided the original has the same thickness and screw size. The sisal is glued onto the pole and has an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1510001 collection and PARADISE product line.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | PARADISE |
| Lengte | 59 cm |
| Diameter | 15 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-59x15 |
Loading reviews...
Description
Sisal Pole Cat Tree 59x15 cm Cream – RHR Quality
This is a cream-colored cat tree component from RHR Quality, specially designed as a replacement part for cat trees. The sisal pole has a diameter of 15 cm and a length of approximately 59 cm, with 1 M8 screw hole at the bottom and 1 at the top for easy installation.
You can mount this sisal pole on any RHR Pets cat tree, provided the original has the same thickness and screw size. The sisal is glued onto the pole and has an ABS interior for extra strength. This component is part of the SISAL1510001 collection and PARADISE product line.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Sisal |
| Kleur | Creme |
| Onderdeel | Sisalpaal |
| Productlijn | PARADISE |
| Lengte | 59 cm |
| Diameter | 15 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-SP-59x15 |
Reviews
Loading reviews...