Rodent Toy Wood Seesaw 18 cm
This toy for rodents is a seesaw made of 100% natural wood, which is not harmful to your pet. It is specially designed as challenging occupational therapy for active rodents, without producing noise during play.
The toy has dimensions of 18 cm cm wide, 6,5 cm cm long and 6,5 cm cm high, with a weight of 0.06 kg. The material is wood and it is available in the color Bruin. Play is essential for rodents because they are very active, and with this movable toy they will certainly have fun. It encourages your little rodent to play and move, which is positive for its behavior and well-being.
| Merk | Vadigran |
| Type | Speelgoed |
| Materiaal | Hout |
| Kleur | Bruin |
| Afmeting | 6.5 cm x 18 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 1 stuk |
| Lengte | 6.5 cm |
| Gewicht | 0.06 kg |
| Kenmerk | Uitdagende bezigheidstherapie |
| Sterkte | Sterk |
| Eigenschap | Zonder geluid |
| Productgroep | Speelgoed |
| Artikelnummer | 13678 |
Loading reviews...
Description
Rodent Toy Wood Seesaw 18 cm
This toy for rodents is a seesaw made of 100% natural wood, which is not harmful to your pet. It is specially designed as challenging occupational therapy for active rodents, without producing noise during play.
The toy has dimensions of 18 cm cm wide, 6,5 cm cm long and 6,5 cm cm high, with a weight of 0.06 kg. The material is wood and it is available in the color Bruin. Play is essential for rodents because they are very active, and with this movable toy they will certainly have fun. It encourages your little rodent to play and move, which is positive for its behavior and well-being.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Speelgoed |
| Materiaal | Hout |
| Kleur | Bruin |
| Afmeting | 6.5 cm x 18 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 1 stuk |
| Lengte | 6.5 cm |
| Gewicht | 0.06 kg |
| Kenmerk | Uitdagende bezigheidstherapie |
| Sterkte | Sterk |
| Eigenschap | Zonder geluid |
| Productgroep | Speelgoed |
| Artikelnummer | 13678 |
Reviews
Loading reviews...