Rope ladder for birds with 4 rungs
This rope ladder is specially designed for birds such as parakeets, parrots and large parakeets. It is an essential piece of toy that should not be missing in any bird cage. By hanging this ladder, your birds get more variety and can climb and play.
The ladder has 4 rungs and measures 66 cm high, 15.5 cm long and 2.8 cm wide. It is made of a combination of wood and cotton, which provides a sturdy and safe construction. You can easily hang the ladder in any cage, so your birds can enjoy it optimally. It helps prevent boredom and stimulates natural behavior.
| Merk | Vadigran |
| Type | Speelgoed |
| Materiaal | Hout - Katoen |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 66 cm x 2.8 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 1 stuk |
| Lengte | 15.5 cm |
| Productgroep | Kooi-inrichting |
| Artikelnummer | 14270 |
Loading reviews...
Description
Rope ladder for birds with 4 rungs
This rope ladder is specially designed for birds such as parakeets, parrots and large parakeets. It is an essential piece of toy that should not be missing in any bird cage. By hanging this ladder, your birds get more variety and can climb and play.
The ladder has 4 rungs and measures 66 cm high, 15.5 cm long and 2.8 cm wide. It is made of a combination of wood and cotton, which provides a sturdy and safe construction. You can easily hang the ladder in any cage, so your birds can enjoy it optimally. It helps prevent boredom and stimulates natural behavior.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Speelgoed |
| Materiaal | Hout - Katoen |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 66 cm x 2.8 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 1 stuk |
| Lengte | 15.5 cm |
| Productgroep | Kooi-inrichting |
| Artikelnummer | 14270 |
Reviews
Loading reviews...