Upper panel for Maine Coon Fantasy scratching post
This upper panel in dark grey is specially designed as a replacement part for the Maine Coon Fantasy scratching post from RHR Quality. When a part of your existing cat furniture is worn or damaged, you can easily reorder this panel to make the scratching post fully functional again.
The panel has dimensions of 60 by 50 centimeters and is made of sturdy material suitable as a platform for your cat. As part of the UPPERMCF collection, it fits perfectly with the Maine Coon Fantasy scratching post. At RHR Pets, you'll find all the necessary parts to maintain and repair your scratching post.
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 50 cm |
| Onderdeel | Bovenpaneel |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-TRI-MCF-DG |
Loading reviews...
Description
Upper panel for Maine Coon Fantasy scratching post
This upper panel in dark grey is specially designed as a replacement part for the Maine Coon Fantasy scratching post from RHR Quality. When a part of your existing cat furniture is worn or damaged, you can easily reorder this panel to make the scratching post fully functional again.
The panel has dimensions of 60 by 50 centimeters and is made of sturdy material suitable as a platform for your cat. As part of the UPPERMCF collection, it fits perfectly with the Maine Coon Fantasy scratching post. At RHR Pets, you'll find all the necessary parts to maintain and repair your scratching post.
Additional information
| Merk | RHR Quality |
| Type | Krabpaal onderdelen |
| Materiaal | Pluche |
| Kleur | Donkergrijs |
| Afmeting | 50 cm |
| Onderdeel | Bovenpaneel |
| Productlijn | Krabpalen & Meubels |
| Lengte | 60 cm |
| Productgroep | Krabpalen & Meubels |
| Artikelnummer | RHR-TRI-MCF-DG |
Reviews
Loading reviews...