The Vadigran Duo Bones biscuits are specially designed for small dogs and puppies. These oven-baked biscuits have a delicious filling and are available in 2 different flavors. Thanks to their low fat content and rich vitamins, they are ideal as a daily reward.
The biscuits measure 5 cm long, 2.7 cm high, and 1 cm wide. They are made from cereals, sugar, oils and fats, milk and milk derivatives, and minerals. The analytical constituents are: crude protein 8%, crude fat 6.5%, crude fiber 0.5%, crude ash 3%. Added additives are preservatives, colorants, vitamin A (2500 IU/kg) and vitamin D3 (250 IU/kg).
These snacks are suitable for dogs of all ages and can be given regularly. They are dry and sold per piece. Available in a bag of 10kg.
| Merk | Vadigran |
| Type | Snacks & beloningen |
| Afmeting | 2.7 cm x 1 cm |
| Productlijn | Koekjes |
| Inhoud | 10 kg |
| Lengte | 5 cm |
| Gewicht | 10.0 kg |
| Kenmerk | Ideaal als beloning - Gebakken in de oven |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Snack |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 13388 |
Loading reviews...
Description
The Vadigran Duo Bones biscuits are specially designed for small dogs and puppies. These oven-baked biscuits have a delicious filling and are available in 2 different flavors. Thanks to their low fat content and rich vitamins, they are ideal as a daily reward.
The biscuits measure 5 cm long, 2.7 cm high, and 1 cm wide. They are made from cereals, sugar, oils and fats, milk and milk derivatives, and minerals. The analytical constituents are: crude protein 8%, crude fat 6.5%, crude fiber 0.5%, crude ash 3%. Added additives are preservatives, colorants, vitamin A (2500 IU/kg) and vitamin D3 (250 IU/kg).
These snacks are suitable for dogs of all ages and can be given regularly. They are dry and sold per piece. Available in a bag of 10kg.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Snacks & beloningen |
| Afmeting | 2.7 cm x 1 cm |
| Productlijn | Koekjes |
| Inhoud | 10 kg |
| Lengte | 5 cm |
| Gewicht | 10.0 kg |
| Kenmerk | Ideaal als beloning - Gebakken in de oven |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Snack |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 13388 |
Reviews
Loading reviews...