Vadigran Grote Parkieten Basic is a tasty and balanced food, composed exclusively of quality ingredients. These are processed and packaged with the utmost care to guarantee optimal purity, freshness and taste. This composition meets all the needs of your large parakeet and promotes well-being.
This food contains a mix of millet (yellow, white, red), canary seed, hulled oats, wheat, cardy, hemp seed, paddy rice, grit, linseed and sunflower seeds (striped and white). The analytical constituents are: crude protein 13.41%, crude fat 7.78%, crude ash 6.86%, crude fiber 5.53%, phosphorus 1.20% and calcium 0.26%. It is a complete food, suitable for all ages.
Provide freely alongside clean drinking water. Store in a cool, dry place.
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 0 cm cm x 0 cm cm |
| Productlijn | Zaadmengelingen |
| Inhoud | 20 kg |
| Lengte | 0 cm cm |
| Gewicht | 20 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 393 |
Loading reviews...
Description
Vadigran Grote Parkieten Basic is a tasty and balanced food, composed exclusively of quality ingredients. These are processed and packaged with the utmost care to guarantee optimal purity, freshness and taste. This composition meets all the needs of your large parakeet and promotes well-being.
This food contains a mix of millet (yellow, white, red), canary seed, hulled oats, wheat, cardy, hemp seed, paddy rice, grit, linseed and sunflower seeds (striped and white). The analytical constituents are: crude protein 13.41%, crude fat 7.78%, crude ash 6.86%, crude fiber 5.53%, phosphorus 1.20% and calcium 0.26%. It is a complete food, suitable for all ages.
Provide freely alongside clean drinking water. Store in a cool, dry place.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 0 cm cm x 0 cm cm |
| Productlijn | Zaadmengelingen |
| Inhoud | 20 kg |
| Lengte | 0 cm cm |
| Gewicht | 20 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 393 |
Reviews
Loading reviews...