Metal Peanut Silo for Garden Birds
This peanut silo made of metal is specially designed for garden birds and offers a practical solution for feeding peanuts. The product is made of powder-coated metal and has dimensions of 23 cm high, 10 cm long and 10 cm wide.
The peanut silo features a convenient quick-release pull knob that allows you to easily detach the bottom for cleaning. All parts can be cleaned separately. The drainage holes help against mold and seed clumping. The lid is easy to lift for refilling.
| Merk | Emma's Garden |
| Type | Voederhuis |
| Materiaal | Metaal |
| Kleur | Groen |
| Afmeting | 23 cm x 10 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 2,5 |
| Lengte | 10 cm |
| Productgroep | Voederhuis |
| Artikelnummer | 19270 |
Loading reviews...
Description
Metal Peanut Silo for Garden Birds
This peanut silo made of metal is specially designed for garden birds and offers a practical solution for feeding peanuts. The product is made of powder-coated metal and has dimensions of 23 cm high, 10 cm long and 10 cm wide.
The peanut silo features a convenient quick-release pull knob that allows you to easily detach the bottom for cleaning. All parts can be cleaned separately. The drainage holes help against mold and seed clumping. The lid is easy to lift for refilling.
Additional information
| Merk | Emma's Garden |
| Type | Voederhuis |
| Materiaal | Metaal |
| Kleur | Groen |
| Afmeting | 23 cm x 10 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 2,5 |
| Lengte | 10 cm |
| Productgroep | Voederhuis |
| Artikelnummer | 19270 |
Reviews
Loading reviews...