Plouf Anti-parasitic Shampoo for Dogs and Cats
This anti-parasitic shampoo from Plouf is specially developed for dogs and cats. The product cleans the coat gently while simultaneously hydrating it. Thanks to the formula with geraniol and organic aloe vera, it repels fleas, ticks and other harmful insects.
The shampoo is available in a convenient bottle of 400ml. The bottle measures 14.5 cm high, 7.5 cm long and 4.9 cm wide. It is a white product from the brand Biogance, specifically intended for pet coat care. It helps with pest control and supports a healthy coat through gentle cleansing and hydration.
| Merk | Biogance |
| Type | Shampoo |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 14,5 cm x 4,9 cm |
| Productlijn | Anti-parasitair |
| Inhoud | 200ml |
| Lengte | 7,5 cm |
| Kenmerk | Ongedierte bestrijding |
| Productgroep | Vachtverzorging |
| Artikelnummer | 69539 |
Loading reviews...
Description
Plouf Anti-parasitic Shampoo for Dogs and Cats
This anti-parasitic shampoo from Plouf is specially developed for dogs and cats. The product cleans the coat gently while simultaneously hydrating it. Thanks to the formula with geraniol and organic aloe vera, it repels fleas, ticks and other harmful insects.
The shampoo is available in a convenient bottle of 400ml. The bottle measures 14.5 cm high, 7.5 cm long and 4.9 cm wide. It is a white product from the brand Biogance, specifically intended for pet coat care. It helps with pest control and supports a healthy coat through gentle cleansing and hydration.
Additional information
| Merk | Biogance |
| Type | Shampoo |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 14,5 cm x 4,9 cm |
| Productlijn | Anti-parasitair |
| Inhoud | 200ml |
| Lengte | 7,5 cm |
| Kenmerk | Ongedierte bestrijding |
| Productgroep | Vachtverzorging |
| Artikelnummer | 69539 |
Reviews
Loading reviews...