Climbing Tree Bird Toy 48x19 cm – Wood Natural
This climbing tree is specially designed for birds such as parakeets, parrots and large parakeets. It offers healthy climbing fun and promotes your bird's physical activity, which is important for their well-being.
The climbing tree has dimensions of 48 cm high and 19x19 cm and is made of natural wood. Wood is a pleasant material for your bird's feet. The climbing tree is equipped with a metal hook, allowing you to easily attach it to the cage.
| Merk | Vadigran |
| Type | Zitstok |
| Materiaal | Hout |
| Kleur | Natuurlijk |
| Afmeting | 48 cm x 19 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 1 stuk |
| Lengte | 19 cm |
| Productgroep | Kooi-inrichting |
| Artikelnummer | 14033 |
Loading reviews...
Description
Climbing Tree Bird Toy 48x19 cm – Wood Natural
This climbing tree is specially designed for birds such as parakeets, parrots and large parakeets. It offers healthy climbing fun and promotes your bird's physical activity, which is important for their well-being.
The climbing tree has dimensions of 48 cm high and 19x19 cm and is made of natural wood. Wood is a pleasant material for your bird's feet. The climbing tree is equipped with a metal hook, allowing you to easily attach it to the cage.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Zitstok |
| Materiaal | Hout |
| Kleur | Natuurlijk |
| Afmeting | 48 cm x 19 cm |
| Productlijn | Accessoires |
| Inhoud | 1 stuk |
| Lengte | 19 cm |
| Productgroep | Kooi-inrichting |
| Artikelnummer | 14033 |
Reviews
Loading reviews...