The Starmark Everlasting Treats Original are specially developed to keep your dog occupied for hours. These hard chew snacks, with a delicious chicken flavor, are as tough as a real bone and help keep teeth clean. The unique grooves help fight tartar while your dog chews. The treats are available in three sizes: Small, Medium and Large, so you can always choose the right size for your dog.
These snacks are ideal for use in combination with the Starmark Everlasting Treat Ball, Fire Plug, Bento Ball, Groovy Ball or Treat Wheeler. By placing the treat in one of these toys, your dog is stimulated to get it out, providing both mental and physical challenge. Your dog can chew, lick or nibble on it, contributing to a long-lasting play experience.
Note: use this product only as a snack and treat, not as a complete meal. Choose the size based on your dog's size and ensure the challenge matches his or her level. Always supervise your dog during first use and only let him play alone when you are sure it is safe.
| Merk | Starmark |
| Type | Snacks & beloningen |
| Afmeting | 5 cm cm x 6 cm cm |
| Maat | M |
| Smaak | M |
| Productlijn | Kauwsnacks |
| Inhoud | 0.12 kg |
| Lengte | 6 cm cm |
| Gewicht | 0.02 kg |
| Kenmerk | 100% Vegetarisch |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Snack |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 1886 |
Loading reviews...
Description
The Starmark Everlasting Treats Original are specially developed to keep your dog occupied for hours. These hard chew snacks, with a delicious chicken flavor, are as tough as a real bone and help keep teeth clean. The unique grooves help fight tartar while your dog chews. The treats are available in three sizes: Small, Medium and Large, so you can always choose the right size for your dog.
These snacks are ideal for use in combination with the Starmark Everlasting Treat Ball, Fire Plug, Bento Ball, Groovy Ball or Treat Wheeler. By placing the treat in one of these toys, your dog is stimulated to get it out, providing both mental and physical challenge. Your dog can chew, lick or nibble on it, contributing to a long-lasting play experience.
Note: use this product only as a snack and treat, not as a complete meal. Choose the size based on your dog's size and ensure the challenge matches his or her level. Always supervise your dog during first use and only let him play alone when you are sure it is safe.
Additional information
| Merk | Starmark |
| Type | Snacks & beloningen |
| Afmeting | 5 cm cm x 6 cm cm |
| Maat | M |
| Smaak | M |
| Productlijn | Kauwsnacks |
| Inhoud | 0.12 kg |
| Lengte | 6 cm cm |
| Gewicht | 0.02 kg |
| Kenmerk | 100% Vegetarisch |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Snack |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 1886 |
Reviews
Loading reviews...