Sunscreen for Dogs 100ml – Biogance
This sunscreen is specially developed for dogs and provides protection against UV radiation. The product is enriched with organic essential oils and is ideal for sensitive areas such as your dog's nose and ears.
The cream protects the skin from UV radiation, soothes and prevents irritation, and hydrates and nourishes the skin. It has a content of 100ml and the packaging measures 16 cm high, 4 cm long and 4 cm wide. The cream is white in color and is supplied as a piece.
| Merk | Biogance |
| Type | Creme |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 16 cm x 4 cm |
| Productlijn | Vacht |
| Inhoud | 100ml |
| Lengte | 4 cm |
| Productgroep | Vacht |
| Artikelnummer | 69518 |
Loading reviews...
Description
Sunscreen for Dogs 100ml – Biogance
This sunscreen is specially developed for dogs and provides protection against UV radiation. The product is enriched with organic essential oils and is ideal for sensitive areas such as your dog's nose and ears.
The cream protects the skin from UV radiation, soothes and prevents irritation, and hydrates and nourishes the skin. It has a content of 100ml and the packaging measures 16 cm high, 4 cm long and 4 cm wide. The cream is white in color and is supplied as a piece.
Additional information
| Merk | Biogance |
| Type | Creme |
| Kleur | Wit |
| Afmeting | 16 cm x 4 cm |
| Productlijn | Vacht |
| Inhoud | 100ml |
| Lengte | 4 cm |
| Productgroep | Vacht |
| Artikelnummer | 69518 |
Reviews
Loading reviews...