Vadigran Agapornis & Neophema is a tasty and balanced food, composed exclusively of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to guarantee optimal purity, freshness, and taste. This composition meets all the needs of your lovebird or neophema and promotes well-being.
The food contains a carefully composed mix of seeds, including canary seed, yellow and white millet, husked oats, cardy, wheat, red millet, buckwheat, hemp seed, Japanese millet, oats, paddy rice, linseed, and niger. The analytical constituents are: crude protein 13.96%, crude ash 7.23%, crude fat 7.11%, crude fiber 3.32%, calcium 0.32%, and phosphorus 0.05%. This food is suitable for all ages.
Provide freely alongside clean drinking water. Store in a cool, dry place. Available in bags of 4 kg.
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Maat | 3 |
| Productlijn | Zaadmengelingen |
| Inhoud | 4 kg |
| Gewicht | 4 kg |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 382 |
Loading reviews...
Description
Vadigran Agapornis & Neophema is a tasty and balanced food, composed exclusively of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to guarantee optimal purity, freshness, and taste. This composition meets all the needs of your lovebird or neophema and promotes well-being.
The food contains a carefully composed mix of seeds, including canary seed, yellow and white millet, husked oats, cardy, wheat, red millet, buckwheat, hemp seed, Japanese millet, oats, paddy rice, linseed, and niger. The analytical constituents are: crude protein 13.96%, crude ash 7.23%, crude fat 7.11%, crude fiber 3.32%, calcium 0.32%, and phosphorus 0.05%. This food is suitable for all ages.
Provide freely alongside clean drinking water. Store in a cool, dry place. Available in bags of 4 kg.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Maat | 3 |
| Productlijn | Zaadmengelingen |
| Inhoud | 4 kg |
| Gewicht | 4 kg |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 382 |
Reviews
Loading reviews...