Vadigran Large Parakeets Original is a tasty and balanced food, exclusively composed of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to guarantee optimal purity, freshness, and taste. This composition meets all the needs of your large parakeet and promotes well-being.
The food contains a mix of canary seed, yellow and white millet, husked oats, cardy, paddy rice, red millet, buckwheat, Japanese millet, striped sunflower seeds, hempseed, wheat, white sunflower seeds, linseed, and niger. These ingredients provide a varied diet that contributes to the health and vitality of your bird.
Vadigran Large Parakeets Original is suitable for all ages and can be made freely available alongside clean drinking water. Store the food in a dry and cool place to maintain freshness.
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 0 cm cm x 0 cm cm |
| Productlijn | Original |
| Inhoud | 20 kg |
| Lengte | 0 cm cm |
| Gewicht | 20 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 363 |
Loading reviews...
Description
Vadigran Large Parakeets Original is a tasty and balanced food, exclusively composed of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to guarantee optimal purity, freshness, and taste. This composition meets all the needs of your large parakeet and promotes well-being.
The food contains a mix of canary seed, yellow and white millet, husked oats, cardy, paddy rice, red millet, buckwheat, Japanese millet, striped sunflower seeds, hempseed, wheat, white sunflower seeds, linseed, and niger. These ingredients provide a varied diet that contributes to the health and vitality of your bird.
Vadigran Large Parakeets Original is suitable for all ages and can be made freely available alongside clean drinking water. Store the food in a dry and cool place to maintain freshness.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 0 cm cm x 0 cm cm |
| Productlijn | Original |
| Inhoud | 20 kg |
| Lengte | 0 cm cm |
| Gewicht | 20 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Levensfase | Alle leeftijden |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 363 |
Reviews
Loading reviews...