Vadigran Parrot Basic is a tasty and balanced food, composed exclusively of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to ensure optimal purity, freshness and taste. This composition meets all the needs of your parrot and promotes well-being.
The food is available in two sizes: a 2.75 kg bag with dimensions of 35 cm high, 18 cm long and 9.2 cm wide, and a 15 kg bag with dimensions of 60 cm high, 13.5 cm long and 40 cm wide. It is a dry, complete food that contains all the essential nutrients your parrot needs.
Provide freely alongside clean drinking water. Store in a cool, dry place. This food is suitable for parrots of all ages and breeds. Thanks to its careful composition, it contributes to a shiny plumage and good digestion.
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 35 cm cm x 9,2 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Lengte | 18 cm cm |
| Gewicht | 2,75 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 502 |
Loading reviews...
Description
Vadigran Parrot Basic is a tasty and balanced food, composed exclusively of quality ingredients. These are processed and packaged with utmost care to ensure optimal purity, freshness and taste. This composition meets all the needs of your parrot and promotes well-being.
The food is available in two sizes: a 2.75 kg bag with dimensions of 35 cm high, 18 cm long and 9.2 cm wide, and a 15 kg bag with dimensions of 60 cm high, 13.5 cm long and 40 cm wide. It is a dry, complete food that contains all the essential nutrients your parrot needs.
Provide freely alongside clean drinking water. Store in a cool, dry place. This food is suitable for parrots of all ages and breeds. Thanks to its careful composition, it contributes to a shiny plumage and good digestion.
Additional information
| Merk | Vadigran |
| Type | Voeding |
| Afmeting | 35 cm cm x 9,2 cm cm |
| Productlijn | Volledig voer |
| Lengte | 18 cm cm |
| Gewicht | 2,75 kg |
| Eigenschap | Droog |
| Voedingtype | Volledig |
| Productgroep | Voeding |
| Artikelnummer | 502 |
Reviews
Loading reviews...